Som vanligt tar vi oss ett resultatsvep och kollar hur det gick i veckans alla träningsmatcher:

 

TISDAG 5/3

Göteborgs City FF (7B) – Rödbo IF (7C) 4-0

ONSDAG 6/3

Mossens BK (5B) – Fröjdens FK (6A) 4-0

TORSDAG 7/3

FK Kozara (4A) – IF Väster (5B) 3-1

Balltorps FF (5B) – Hällesåker IF (6C) 2-2

FC Härlanda (6A) – Diseröd SK (6B) 1-1

FREDAG 8/3

Bergsjö IF (6A) – Real Maskin BK (7A) 4-0

Kareby IS (7C) – Edet SK (division 5) 2-2

LÖRDAG 9/3

Dalen/KFF (division 3) – Sandarna BK (4B) 3-2

IK Kongahälla (division 3) – Kode IF (4A) 4-4

Torslanda IK (division 2) – IK Virgo (division 3) 1-1

Stenkullen GoIK (4A) – Eriksbergs IF (4B) 2-2

Ahlafors IF (division 3) – Gerdskens BK (division 3) 6-5

Hisingsbacka FC (division 3) – Holmalunds IF (division 3) 4-5

Kållered SK (division 3) – Hestrafors IF (division 3) 2-2

Landvetter IS (division 3) – Alingsås IF FF (division 3) 2-3

Lerums IS (4A) – KF Velebit (4B) 5-1

Sävedalens IF (division 2) – Gunnilse IS (division 3) 2-1

Göteborgs FF (4B) – Lunden Överås BK (4A) 3-1

Slottsskogen/Godhem IF (6C) – Styrsö BK (6C) 1-3

Bergums IF (6A) – FC Bosona-Bosna IF (6A) 3-8

Finlandia/Pallo AIF (5A) – Hovås Billdal IF (5B) 1-1

Floda BoIF (5A) – Nol IK (4A) 1-3

Partille IF FK (5A) – FC Komarken (4A) 1-0

Solängens BK (6C) – Lindome GIF (juniorer) 0-1

BK Skottfint (6B) – Vrångö IF (6C) 2-0

Götaholm BK (6A) – Nödinge SK (6B) 10-5

IK Zenith (4A) – Bjurslätts IF (6B) 6-2

IF Warta (5B) – Angered MBIK (5A) 2-6

Härryda IF (5B) – SK Argo/Masthuggets BK (6C) 1-3

IF Vardar/Makedonija (5A) – Kortedala IF (4A) 4-0

Lekstorps IF (6A) – Mölnlycke-Sjövalla IS FK (4B) 0-0

Älvsborg FF (4B) – Gårda BK (division 3) 0-3

Älvängens IK (5A) – Fässbergs IF (5B) 3-1

Öckerö IF (4B) – Guldhedens IK (4A) 3-1

Romelanda UF (5A) – IFK Björkö (4B) 0-1

FTU (6B) – Hälsö BK (6B) 4-1

United Africa FC (4A) – Västkurd BK (6B) 2-1

SÖNDAG 10/3

Azalea BK (6C) – Hemsjö IF (division 6) 2-0

Tollereds IF (6A) – SK Mjörn (division 6) 2-4

IFK Hindås (7B) – Sjöviks SK (division 6) 5-2

Landala IF (6C) – FC Heden (5B) 0-5

Tynnered FC (6C) – Sveakurd FC (5A) 3-2

Lövet/Johannebergs IF (7B) – Pushers BK (7C) 0-3

Inter Linné IF (6A) – Croatia Göteborg (7A) 0-4

Hermansby IF (7C) – Vatra KIF (7A) 3-3

Lundby IF (7C) – BK Björkåsen (7B) 6-3

Chalmers SIS (6B) – Göteborgs SIF (6C) 1-0

 

/Rasta