Som vanligt tar vi ett resultatsvep när det gäller veckans träningsmatcher:

 

TISDAG 12/3

Brämaregårdens FC (7C) – Geesguud UF (7A) 2-2

IF Väster (5B) – Sandarna BK (4B) 4-4

ONSDAG 13/3

SKIF Semberija (4A) – Bergsjö IF (6A) 3-1

Önnereds IK (6C) – Kungsladugårds BK (5B) 1-0

Göteborgs City FF (7B) – Real Maskin BK (7A) 3-0

TORSDAG 14/3

FK Kozara (4A) – Angered MBIK (5A) 2-6

Västra Frölunda IF (division 3) – IF Mölndal Fotboll (4B) 11-0

Balltorps FF (5B) – Floda BoIF (5A) 4-1

FC Härlanda (6A) – Fröjdens FK (6A) 2-1

LÖRDAG 16/3

Dalen/KFF (division 3) – Guldhedens IK (4A) 2-3

Jonsereds IF (division 3) – IF Fjärås (division 3) 4-2

Ahlafors IF (division 3) – Lerums IS (4A) 4-3

IK Kongahälla (division 3) – Älvsborg FF (4B) 3-1

Kållered SK (division 3) – Varbergs GIF (division 3) 3-4

Landvetter IS (division 3) – Göteborgs FF (4B) 1-2

Bergsjö IF (6A) – FC Bosona-Bosna IF (6A) 5-3

Slottsskogen/Godhem IF (6C) – Hälsö BK (6B) 2-0

Backatorp IF (6B) – Azalea BK (6C) 1-3

Hönö IS (5A) – IFK Björkö (4B) 1-1

Lunden Överås BK (4A) – Sandarna BK (4B) 4-2

Partille IF FK (5A) – Öjersjö IF (6A) 2-0

Solängens BK (6C) – Tollereds IF (6A) 1-0

Eriksbergs IF (4B) – Nol IK (4A) 2-4

IK Zenith (4A) – Gårda BK (division 3) 1-0

Mölnlycke IF (4B) – Kungsladugårds BK (5B) 1-0

Götaholm BK (6A) – Angered MBIK (5A) 1-11

IF Vardar/Makedonija (5A) – Hisingen FC (6B) 2-0

IF Warta (5B) – FC Komarken (4A) 3-3

Lekstorps IF (6A) – SK Mjörn (division 6) 0-2

Nödinge SK (6B) – Hemsjö IF (division 6) 0-3

SKIF Semberija (4A) – Hovås Billdal IF (5B) 4-1

Öckerö IF (4B) – BK Skottfint (6B) 5-0

Fässbergs IF (5B) – Björndammens BK (5A) 4-0

Bjurslätts IF (6B) – Älvängens IK (5A) 0-6

Romelanda UF (5A) – Skärhamns IK (division 5) 2-1

Rödbo IF (7C) – Partille IF SC (7A) 6-2

FTU (6B) – Styrsö BK (6C) 2-2

Inter Linné IF (6A) – Neutrala UF (6B) 4-3

SÖNDAG 17/3

AIF Göteborg (7C) – SK Argo/Masthuggets BK (6C) 0-4

Vrångö IF (6C) – Knippla IK (7B) 0-0

Vatra KIF (7A) – Solväders FC (7C) 4-3

Pushers BK (7C) – BK S;T Jakob (7B) 0-7

Mossens BK (5B) – Landala IF (6C) 2-0

Nödinge SK (6B) – Hermansby IF (7C) 0-1

Brämaregårdens FC (7C) – Elisedals IS (7B) 2-1

Azalea BK (6C) – Kareby IS (7C) 3-3

Gothenburg Celtic FC (7A) – Menisken IF (7B) 1-3

Lundby IF (7C) – Västkurd BK (6B) 0-3

 

/Rasta