Seriepremiärerna närmar sig med stormsteg och vi kollar över veckans resultat i träningsmatcherna:

 

MÅNDAG 18/3

FK Kozara (4A) – Ödsmåls IK (division 3) 0-4

Härryda IF (5B) – Mölnlycke-Sjövalla IS FK (4B) 1-3

Hällesåker IF (6C) – Annebergs IF (division 7) 2-1

TISDAG 19/3

Backatorp IF (6B) – Menisken IF (7B) 6-1

ONSDAG 20/3

FK Kozara (4A) – Askims IK (4B) 0-2

IF Vardar/Makedonija (5A) – KF Velebit (4B) 1-1

Västkurd BK (6B) – Fröjdens FK (6A) 10-3

Eriksbergs IF (4B) – Guldhedens IK (4A) 3-0

Göteborgs SIF (6C) – Johannebergs IF (7B) 1-2

TORSDAG 21/3

Älvsborg FF (4B) – IF Väster (5B) 6-3

Balltorps FF (5B) – Sandarna BK (4B) 1-3

FC Härlanda (6A) – Azalea BK (6C) 0-3

Croatia Göteborg (7A) – Utbynäs SK (5A) 1-3

Real Maskin BK (7A) – BK S:T Jakob (7B) 0-5

FREDAG 22/3

Ahlafors IF (division 3) – Gårda BK (division 3) 4-2

Kareby IS (7C) – Nödinge SK (6B) 2-2

LÖRDAG 23/3

Gunnilse IS (division 3) – Holmalunds IF (division 3) 3-1

Hisingsbacka FC (division 3) – Qviding FIF (division 2) 2-5

Stenkullen GoIK (4A) – Kode IF (4A) 0-1

Dalen/KFF (division 3) – KF Velebit (4B) 0-3

Västra Frölunda IF (division 3) – Gerdskens BK (division 3) 5-1

Styrsö BK (6C) – Fässbergs IF (5B) 1-5

Bergsjö IF (6A) – Utbynäs SK (5A) 2-0

Härryda IF (5B) – Hällesåker IF (6C) 5-2

Finlandia/Pallo AIF (5A) – Hisingen FC (6B) 4-0

Lunden Överås BK (4A) – Tölö IF (division 4) 1-2

Mölnlycke-Sjövalla IS FK (4B) – IF Norvalla (division 4) 2-3

Solängens BK (6C) – Diseröd SK (6B) 2-1

IK Zenith (4A) – Göteborgs FF (4B) 3-1

Slottsskogen/Godhem IF (6C) – Götaholm BK (6A) 4-3

IF Vardar/Makedonija (5A) – IFK Björkö(4B) 0-2

Nol IK (4A) – Ödsmåls IK (division 3) 5-1

SKIF Semberija (4A) – Mossens BK (5B) 0-0

Älvängens IK (5A) – FC Bosona-Bosna IF (6A) 8-1

Öckerö IF (4B) – FC Komarken (4A) 0-2

BK Skottfint (6B) – FTU (6B) 3-0

Angered MBIK (5A) – United Africa FC (4A) 0-2

Göteborgs City FF (7B) – Bjurslätts IF (6B) 2-1

Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg (6A) – Neutrala UF (6B) 1-3

Brämaregårdens FC (7C) – BK Björkåsen (7B) 3-4

Partille IF FK (5A) – Yngsjö IF (division 5) 3-1

IFK Skövde U19 – Azalea BK (6C) 0-3

SÖNDAG 24/3

AIF Göteborg (7C) – Pushers BK (7C) 0-5

Gamlestaden FF (6A) – SK Argo/Masthuggets BK (6C) 1-1

Backatorp IF (6B) – Tynnered FC (6C) 1-1

IFK Hindås (7B) – Hyssna IF (division 6) 3-4

Landala IF (6C) – Johannebergs IF (7B) 4-0

Rödbo IF (7C) – Inter Linné IF (6B) 1-8

Gothenburg Celtic FC (7A) – Elisedals IS (7B) 0-1

Ytterby IS (5A) – Lerums IS (4A) 1-2

 

/Rasta