Här kommer resultaten från helgens träningsmatcher:

 

FREDAG 6/3

Hermansby IF (7C) – Pushers BK (6C) 0-2

 

LÖRDAG 7/3

Angered BK (division 3) – Sävedalens IF (division 2) 2-3

Dalen/Krokslätts IF (division 3) – Tölö IF (division 4) 2-4

Landvetter IS (division 3) – IK Oddevold (division 2) 0-1

Ytterby IS (4A) – Henån-Gilleby IF (division 4) 3-1

Sandarna BK (4B) – Tynnered FC (5B) 5-1

Ahlafors IF (division 2) – Hisingsbacka FC (division 3) 6-3

Öckerö IF (division 3) – Lerums IS (4A) 1-1

Stenkullen GoIK (division 3) – Holmalunds IF (division 3) 3-0

Askims IK (4B) – Utbynäs SK (5A) 0-2

Angered MBIK (4A) – Högsäters GF (division 4) 6-0

Älvsborg FF (4B) – Lerkils IF (division 4) 1-1

Kållered SK (division 3) – Gerdskens BK (division 3) 2-0

Balltorps FF (4B) – Näsets SK (5B) 1-4

Finlandia/Pallo AIF (5A) – Bergsjö IF (6A) 6-1

Fässbergs IF (5B) – Götaholm BK (5A) 7-1

Hällesåker IF (6C) – Tollereds IF (6A) 5-0

IF Vardar/Makedonija (5A) – KF Velebit (4B) 0-3

IF Warta (5B) – Floda BoIF (5A) 4-1

Lunden Överås BK (5A) – FC Komarken (4A) 3-1

Partille IF FK (4A) – Kärra KIF (4A) 2-6

Solängens BK (7B) – Bjurslätts IF (6B) 2-2

Fröjdens FK (6A) – Hälsö BK (6B) 4-0

Önnereds IK (5B) – Hönö IS (6B) 4-0

Kode IF (4A) -IFK Valla (division 4) 3-3

Vrångö IF (6C) – Donsö IS (5B) 0-3

Björndammens BK/Öjersjö IF (5A) – FC Härlanda (6A) 1-5

Härryda IF (6B) – Backatorp IF (7C) 3-7

Nol IK (4A) – Göta BK (division 4) 3-0

Älvängens IK (5A) – Vallens IF (division 5) 4-0

FC Bosona-Bosna IF (5A) – Göteborgs SIF (6C) 0-1

Farstorps GoIF (division 6) – Romelanda UF (5A) 1-3

Eriksbergs IF (4B) – Guldhedens IK (4A) 0-6

Styrsö BK (6C) – Råtorps IK (division 5) 2-0

 

SÖNDAG 8/3

Västra Frölunda IF (division 2) – IK Kongahälla (division 3) 6-0

Lindome GIF (HJ) – IF Mölndal Fotboll (5B) 5-1

Inter Linné IF (6A) – BK S:T Jakob (6C) 2-5

FC Zalin (7B) – Gunnared KIF (7A) 3-1

Landala IF (6C) – AIF Göteborg (6B) 2-3

Vatra KIF (6A) – Rödbo IF (7C) 4-1

Croatia Göteborg (6A) – Slottsskogen/Godhem IF (7B) 2-2

Brämaregårdens FC (7C) – BK Björkåsen (7B) 0-1

Gothenburg Celtic FC (7A) – Annedal FF (7A) 4-1

Hovås Billdal IF (5B) – Västkurd BK (6B) 2-4

 

/Rasta