Upptaktsträffen inställd!
Tyvärr måste bloggen och Forza Football meddela att den tänkta upptaktsträffen nästa torsdag (19/3) måste ställas in.
Vi flaggade för att det behövde komma in fler anmälningar för att eventet skulle äga rum och den siffran har förvisso gått upp.
Men med tanken på den stora oron kring covid-19 (coronaviruset) så har bloggen och Forza Football tagit beslutet att ställa in evenemanget. Här blir det också till viss del en paradox då fler anmälningar och större tryck på evenemanget inte hade varit positivt då det hade betytt ännu mer folk i samma lokal.
Hur som helst så hoppas vi att ni har överseende med detta och vi får försöka att styra upp ett liknande event längre fram!
Ta hand om er!
/Rasta
Lämna ett svar Avbryt svar
Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.
VÅRA SAMARBETSPARTNERS
Paradina Redovisning

Bloggen skriver lite om de senaste rekommendationerna och vad det är som gäller!
http://rastaochdalla.se/2020/12/28/senaste-rekommendationerna/
#rastaochdalla
Grupperna för Hisingsmästerskapen, Östra Cupen och Södercupen uppe på bloggen nu! Information om Västra Cupen ligger redan uppe!
http://rastaochdalla.se
#rastaochdalla
Den slutliga seriesammansättningen är inne nu och bloggen funderar lite gällande alla turer.
http://rastaochdalla.se/2020/12/18/seriesammansattningen-2021
#rastaochdalla