Rasta Möter – Avsnitt #46 – Emilio Rossi
Göteborgs ENDA renodlade lokalfotbollspodd – Rasta Möter – är tillbaka!
Vi rivstartar med ett riktigt fint avsnitt då podden begav sig till Slätta Damm för att ta sig ett snack med sulfintens okrönte mästare: KF Velebits Emilio Rossi!
Vi snackar om karriären, säsongerna lite högre upp i systemet, provspelandet i England, futsalen och självklart Velebits toppfight i årets 4B!
En riktigt fin start på hösten.
Det kommer dock bli lite ändring när det kommer till podden då det tyvärr inte finns tid för att spela till varje vecka. I nuläget så kommer podden att komma ut VARANNAN vecka på onsdagar. Sen kan det alltid ändras framöver.
Podden hittas iallafall som vanligt där alla andra poddar hittas! iTunes eller Podomatic fungerar utmärkt eller varför inte på poddens sida på PodBean. Det går också alldeles utmärkt att klicka igång avsnittet här under:
/Rasta
Lämna ett svar Avbryt svar
Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.
VÅRA SAMARBETSPARTNERS
Paradina Redovisning

Bloggen skriver lite om de senaste rekommendationerna och vad det är som gäller!
http://rastaochdalla.se/2020/12/28/senaste-rekommendationerna/
#rastaochdalla
Grupperna för Hisingsmästerskapen, Östra Cupen och Södercupen uppe på bloggen nu! Information om Västra Cupen ligger redan uppe!
http://rastaochdalla.se
#rastaochdalla
Den slutliga seriesammansättningen är inne nu och bloggen funderar lite gällande alla turer.
http://rastaochdalla.se/2020/12/18/seriesammansattningen-2021
#rastaochdalla