Övergångar 2020

Här kommer alla övergångar i lokalfotbollen (division 4-7) och för Göteborgslagen i division 3 inför säsongen 2020 att dyka upp allt eftersom. Så fort en övergång presenteras på bloggen kommer den även att dyka upp här.

DIVISION 3 NORDVÄSTRA GÖTALAND

Kortedala IF

IN:Mhammad Omeirat (ny som huvudtränare), Belton Ssewankambo (assisterande tränare), Aldin Zeljkovic (Angered BK), Tarek Ayach (IK Virgo), Salifu Manneh (senast i Norge, Trysil FK), Nihad Cengic (Jonsereds IF), George Boulos (Slottsskogen/Godhem IF), Mohamed Abdulle (IK Kongahälla), Milos Andelkovic (GAIS), Kim Dickson (GAIS)

UT: Zoran Saula (tränare),Shivan Salih Hussein (Västkurd BK), Ihab Yasin (Västkurd BK), Enis Maljici (Västkurd BK), Bahadir Erdal (Hisingen FC), Ihab Yasin (Västkurd BK) 

Stenkullen GoIK

IN: Robert Sjöqvist (assisterande tränare), Jonathan Dos Santos (Gårda BK), Marcus Broberg (Grebbestads IF), Dennis Strandberg (Näsets SK), Martin Nilsson Faal (Gårda BK)

UT: Sebastian Fransson (Särö IK), Anton Gustafsson (Floda BoIF), Andreas Johansson (uppehåll), Anders Thalén (Kode IF) 

 

DIVISION 3 MELLERSTA GÖTALAND

Angered BK

IN: Henry Lai (Gårda BK), Kristian Kocevski (Hisingsbacka FC), Frane Sirinic (IK Kongahälla), Alexis Mitrovgenis (Lerkils IS), Galvan Ayoub (Jonsereds IF), Michel Hilon (Jonsereds IF), Harun Ibrahim (Angered MBIK), Anton Capaldi (GAIS akademi), Jamie Segura (Malmslätts AIK)

UT: Aldin Zeljkovic (Kortedala IF), Simon Zupanic (Vårgårda IK), Hadi Asskoul (Angered MBIK), Nali Salih (Gunnared KIF), Birk Zachrisson (Azalea BK)

Dalen/Krokslätts FF

IN: Albin Lysell (Sävedalens IF), Wille Berntsson (Åsa IF), Amr Belhaj (ÖIS-U), Albin Lysell (Sävedalens IF), Idiris Mohamed (GAIS U-19), Patrik Andersson (Göteborgs FF), Younes Barka (FK Kozara), Emil Andersson Bark (Qviding FIF), Fonti Kanu (Assyriska BK)

UT: Martin Karlberg (uppehåll), Kenan Taci (Partille IF FK), Jonas Hylén (Hällesåker IF), Murad Salih-Hassen (Bergums IF), Yosef Ali (Angered MBIK), Elfatihan Xhaferi (Angered MBIK), Emil Andersson Bark (Guldhedens IK) 

Hisingsbacka FC

IN: Maksim Pajovic (Gårda BK), Abubakar Dumbuya (Hisingen FC), Alexander Teame (Hisingen FC), Buba Sanyang (Hisnigen FC), Nassim Ben Sassi (Västkurd BK), Mikael Trajanovski (Landvetter IS)

UT: Kristian Kocevski (Angered BK), Samir Taha (Finlandia/Pallo AIF), Isaac Shears (IK Zenith)

IK Kongahälla

IN: Mikael Martinsson (huvudtränare), Marwan Mohammad (assisterande tränare), Oscar Ali (Assyriska BK), Edin Karamehic (Assyriska BK), Nemanja Jevric (FC Komarken), Muhamed Barcic (senast i Villastadens IF), Jonathan Hartwig (Kode IF), Edvin Skoglund (Västra Frölunda IF), Iset Thoma Hajrizaj (Flint Football, Norge), Daniel Larsson (Qviding FIF U), Haidar Bejan (Assyriska BK), Viktor Rohdell (Älvsborg FF), Florian Brahimi (Stenungsunds IF), William Skoglund (Torslanda IK), Martin Aleksovski (Assyriska BK), Jia Znar Mezori (Kärra KIF), Fredrik Eriksen (Kareby IS), Sören Reuterwall, Fredrik Martinsson (assisterande tränare)

UT: Oscar Marek (huvudtränare), Andreas Nilsson (assisterande tränare), Frane Sirinic (Angered BK), Michael Konge (Älvsborg FF), Mohamed Abdulle (Kortedala IF), Christoffer Larsson (Stenungsunds IF), Fredrik Strand (Ytterby IS), Albin Granbacke (Ytterby IS), Simon Andersson (Näsets SK), Jakob Persson (Näsets SK), Kristoffer Frantzich (Näsets SK), Jesper Nilsson (Ahlafors IF), Zakaria Rhya (SKIF Semberija), Daniel Ivanovski Alexandersson (Ytterby IS), Mathias Holmström (Älvängens IK), Johan Kaage (Romelanda UF), Jesper Bengtsson (Diseröd SK), Robin Larsson (Surte IS FK)

Kållered SK

IN: Jamal El Moussaoui (huvudtränare), Alan Wandi (huvudtränare), Patrick Abrahamsson (Askims IK), Petter Bylin (Askims IK), Arvid Henriksson (Markaryds IF), André Johansson (IFK Fjärås), Melvin Lunde (Lindome GIF U), Antonio Bolous (IK Virgo)

UT: Adej Hayek (huvudtränare), Max Elgeskog (Balltorps FF), Niklas Magnusson (varvar ner), Nathanael Söderberg (studier på annan ort), Hugo Gislen (studier på annan ort), Jonathan Cameras (flyttar till annan ort men kommer fortfarande tillhöra KSK)

Landvetter IS

IN: Oscar Marek (huvudtränare), Jerry Westerberg (assisterande tränare), Martin Säfverström (målvaktstränare), Ludvig Adlers (Askims IK), Patrik Wallin (Lindome GIF), Elias Dahl (Mölnlycke-Sjövalla IS FK), Joakim Olofsson (senast i Balltorps FF), Omar Conteh (Skara FC), Alexander Bengtson (Mölnlycke IF), Eric Uhrlander (Onsala BK)

UT: Stephan Engström (huvudtränare), Fredrik Alnäs (Sävedalens IF), Carl Stridsberg, Wilhelm Ingves (slutar), Mikael Trajanovski (Hisingsbacka FC), Elias Dahl, Rickard Hansson

Torslanda IK

IN:

UT: Axel Forslund (Öckerö IF), Simon Saebbö (Älvborg FF), Wilmer Simonsson (tillhörde ÖIS men var utlånad till TIK 2019), Simon Anderberg (Eriksbergs IF), Victor Mannestråle (IK Zenith), William Skoglund (IK Kongahälla), Zackarias Strandell (IK Zenith), Amadeuz Strandell (IK Zenith)

Öckerö IF

IN: Ivar Ottordahl (assisterande tränare),Jesper Olofsson (Göteborgs FF), Axel Forslund (Torslanda IK), Wilmer Simonsson (ÖIS, utlånad till Torslanda IK 2019)

UT: John Arnesson (Hälsö BK), Fernando Martins (slutat), Rasmus Sundqvist (slutat), Fabian Magnusson (slutat), Andreas Eklund (slutat), Rickard Larsson (slutat), Christian Lyckemark (slutat), Marcus Olsson (slutat), Victor Sundström (slutat), Daniel Aronsson (slutat), Mauricio Matus (slutat)

 

 

4A

Angered MBIK

IN:Mohamed Abouelfath (Lerkils IS), Yosef Ali (Dalen/Krokslätts FF), Alhaji-Malik Kone (Assyriska BK), Elfatihan Xhaferi (Dalen(Krokslätts FF), Hadi Asskoul (Angered BK), Abdi Samad Hassan (Neutrala IF), Abdicssis Salah (Qviding FIF), Barzi Nore Hamad (Qviding FIF)

UT: Stefan Cvetkovski (IF Vardar/Makedonija), Harun Ibrahim (Angered BK), Christian Macasero (Kärra KIF), Nedim Dzafic (Kärra KIF), Aristides Rodriguez (Bergums IF), Dilan Olsson (Gårda BK), Albert Rushid (Syrianska/Arameiska FG)

FC Komarken

IN: Mohamed Abdulrazek (huvudtränare), Parker Aweyubo (assisterande tränare), Ali Jalal, Amar Zubcevic (Lunden Överås BK)

UT: Anders Thornberg (huvudtränare), Nemanja Jevric (IK Kongahälla), Mattias Thornberg (Ytterby IS), Dan Hassan (FC Härlanda)

Guldhedens IK

IN: Fabian Persson Tapper (huvudtränare), Martin Bubnjar (förflutet i Dalen/Krokslätts FF och Hisingsbacka FC), Firat Ergin (Utsiktens BK:s U-lag), Richard Nordlund, Emil Andersson Bark (Dalen/KFF) 

UT: Nicklas Sernevall (tränare), Abouzar Gholami (Azalea BK), Raoul Chang, Johannes Miari, Simon Parenti (under våren pga flytt)

Gårda BK

IN: Josef La Carrubba (ny som huvudtränare), Carl-Magnus Strömberg (ny som huvudtränare), Linus Lindström (ny som hjälptränare), Viktor Kihlberg (comeback), Mattias Mattsson (Kärra KIF), Sham Araya (Qviding FIF P19), Dilan Olsson (Angered MBIK), Sebastian Fernberg (målvakt, tillbaka efter uppehåll), Nasir Turgut (Sävedalens IF), Malte Ryberg (Qviding FIF), Robert Johnsson (Rolfstorp/Skällinge IF), Paul Tieu (Surte IS FK), Jannik Brijani Winter (förflutet i Kinna IF), Lukas Walberg Wesström (tillbaka efter uppehåll), Tobias Palm (Qviding FIF), Hamza Jasarevic (Rynninge IF), Alexander Tengnäs (Alets IK), Benjamin Wiklund (Qviding FIF)

UT: Stefan Runeman (huvudtränare), Fredrik Österholm (assisterande tränare), Henry Lai (Angered BK), Jonathan Dos Santos (Stenkullen GoIK), Maksim Pajovic (Hisingsbacka FC), Isac Stubbfält (Piteå IF), Martin Nilsson Faal (Stenkullen GoIK)

Jonsereds IF

IN: Adej Hayek (huvudtränare), Farshad Timquist (assisterande tränare), Nils Asterberg, Pontus Gabrielsson (tillbaka från uppehåll), William Nilsson (tillbaka från uppehåll), Oscar Hammarberg (senast i Öjersjö IF), Mattias Lindberg (Sävedalens IF), Marko Pajovic (GAIS U19), Jonathan Hernandez (Sävedalens IF), Kalle Segerqvist, Ado Vedinlic (Utbynäs SK), Vincent Cibri (Qviding FIF), Tim Severin (Assyriska BK), Nathanael Norrback (Qviding FIF), Jacob Skattner (spelat i USA men senast i Öjersjö IF)

UT: Fredrik Robertsson (huvudtränare), Nihad Cengic (Kortedala IF), Galvan Ayoub (Angered BK), Michel Hilon (Angered BK), Mollar Sarkis (Sandarna BK), Ali Selim, Erik Pahapil (slutar), Mwansa Chirwa (uppehåll), Jerry Westerberg (Landvetter IS), Alexander Milutionovic (Kungsbacka City), Marcus Josefsson (Kungsbacka), Gustaf Mattsson (studier på annan ort), Albin Kielland-Foss, Jonathan Adielsson (studier på annan ort), William Fitz (Onsala BK), Kristoffer Jeppsson, Ali Akrami (Bergums IF)

Kode IF

IN: Jonas Högberg (Vallens IF), Filip Hagstrand  (Ytterby IS), Hannes Haraldsson (Kareby IS), Anders Thalén (Stenkullen GoIK)

UT: Jonathan Hartwig (IK Kongahälla), Mattias Nordström (Stenungsunds IF), Fredrik Eriksen (Kareby IS), Hussian Sharefi (Kareby IS), Majed Khaled (Surte IS FK)

Kärra KIF

IN: Jonny Dackenius (huvudtränare), Tobias Brants (assisterande tränare), Reine Olofsson (assisterande tränare), Thomas Eriksson (Backatorp IF, målvaktstränare eventuellt spelande), Joseph Mendy (Brämaregårdens FC), Amin Abdullahi (senast i Sveakurd FC), Matarr Ndow (BK S:T Jakob), Christian Macasero (Angered MBIK), Ahmed Nayef (Hisingsbacka FC), Nedim Dzafic (Angered MBIK), Buba Jonas Sillah (Brämaregårdens FC)

UT: Jim Holmelin (huvudtränare), Niklas Hvit (assisterande tränare), Nicklas Reitz (klubb ej klar), Martin Ngorsungnoen (klubb ej klar), Markus Andersson (slutar), Mattias Mattsson (Gårda BK), Jia Znar Mezori (IK Kongahälla), Abdi Mukhtar (Assyriska BK), Jesper Skog (slutar), Zlatko Dervisevic (klubb ej klar), Niclas Andersson (FC Heden), Jonathan Brusberg (Backatorp IF)

Lerums IS

IN: Richard Björnander (Gamlestaden FF), Amar Kurspahic (Askims IK)

UT: John Mikkonen Larsson (Partille IF FK), Rasmus Vikberg (Partille IF FK), Alexander Olausson (Björndammens BK/Öjersjö IF), Jonathan Barclay (Björndammens BK/Öjersjö IF), Anton Holmberg (Björndammens BK/Öjersjö IF), Andreas Janhede (Björndammens BK/Öjersjö IF), Amar Kurspahic (Balltorps FF), Erik Blick (Finlandia/Pallo AIF)

Nol IK

IN: Hampus Björkman (Ahlafors IF), Simon Nwabueze (United Africa FC), Ali Faris Salih (Surte IS FK), Ramzy Kalefa (GAIS U19), Louie Angus (Mölnlycke IF juniorer)

UT: Adam Ahmed (Älvängens IK), Niklas Elfving (Ahlafors IF), Nebeyu Elias (Skoftebyns IF)

Partille IF FK

IN: John Mikkonen Larsson (Lerums IS), Alexander Marjanovic (senast i Lerums IS men haft ett uppehåll), Sertac Er (haft ett uppehåll), Rasmus Vikberg (Lerums IS), Samuel Dichter (Utbynäs SK:s juniorlag), Oliver Rosander (Härryda IF), Kenan Taci (Dalen/Krokslätts FF), Karrar Kassal (Västkurd BK), Axel Sammels (Sävedalens IF)

UT: Pontus Jonasson (ÖIS U19), Elvir Johansson Ramadani (Croatia Göteborg), Christian Gustavsson (uppehåll), Ahmo Smajlovic (Gunnared KIF)

SKIF Semberija

IN: Marko Babic (huvudtränare), Håkan Bernhed (assisterande tränare), Andreas Odersjö (IFK Björkö), Nebojsa Djukic (IFK Björkö), Nikola Marinkovic (IFK Björkö), Dean Stojanovic (IFK Björkö), Joakim Buijs (Hestrafors IF), Assane Youme (FK Kozara), Liam Wolhén (Skene IF), Lukas Hermansson (Sätila SK), Marko Petrovic, Zakaria Rhya (IK Konghälla), Ahmed Ismail (FK Kozara), Ahmed Hamid (Qviding FIF), Vinko Djuric (IFK Björkö)

UT:

Ytterby IS

IN: Albin Granbacke (IK Kongahälla), Mattias Thornberg (FC Komarken), Fredrik Strand (IK Kongahälla), Daniel Ivanovski Alexandersson (IK Konghälla)

UT: Filip Hagstrand  (Kode IF)

 

4B

Askims IK

IN: Lo Gröndahl (huvudtränare)

UT: Fredrik Anttila (huvudtränare), Daniel Pereira (assisterande tränare), Patrick Abrahamsson (Kållered SK), Serdar Kaymaz (KF Velebit), Ludvig Adlers (Landvetter IS), William Smith (IK Zenith), Jamie Jansson (Önnereds IK), Mathias Andersson (Önnereds IK), Gustav Castedal (Styrsö BK), Petter Bylin (Kållereds SK), Felipe Robles (Göteborgs FF), Amar Kurspahic (Lerums IS), Sebastian Thörnqvist (Menisken IF)

Balltorps FF

IN: Bawan Mohideen (huvudtränare), Carl Börjesson (assisterande tränare), Dino Ceric, Max Elgeskog (Kållered SK), Sebastian Carlsson (Lindome GIF), Alexander Halvarsson (Fritsla IF), Lasse Broman (Kronängs IF), Amar Kurspahic (Lerums IS), Josef Bayati (division 4 Skåne), Oscar Andersson (senast spel på college i USA), Arvin Khadri (Dalkurds FF U19), Shobair Mahmodi (Sävedalens IF U19)

UT: Fredrik Magnusson (tränare), Emil Kečević (Sandarna BK), Mustafa Shirwani (Sandarna BK), Allan Mohideen (Utsiktens BK)

Eriksbergs IF

IN: Philip Henriksen (IF Warta), Henry Oulai (Älvsborgs FF), Simon Anderberg (Torslanda IK), Ante Oreskovic (Göteborgs FF), Mick Larkner (IF Warta), Halil Podujeva (IF Warta), Samir Hassan (IF Warta), Muhamed Dizdar (FC Bosona-Bosna IF)

UT: Erik Hornby (Floda BoIF), Yhon Joelsson (Lundby IF), Kim Carlsten (Lundby IF)

Göteborgs FF

IN: Christoffer Sevholt (spelande assisterande tränare), Carl Aldebert (spelande assisterande tränare), Felipe Robles (Askims IK), Jacob Jörnvik (Qviding FIF), Christian Ronnelin (Limhamns FF), David Bernhardsson (förflutet i Stenungsunds IF), David Bergman (Hargs BK), Alexander Pyk (IFK Karlshamn)

UT: Rickard Schöndell (assisterande tränare),Robert Hedelin (Älvängens IK), Jacob Ljunggren Norberg (SK Argo), Patrik Andersson (Dalen/KFF), Jesper Olofsson (Öckerö IF), Marcus Rångeby (Önnereds IK), Tobias Nilsson (slutar), Tobias Palmquist (FC Linné), Ante Oreskovic (Eriksbergs IF)

IFK Björkö

IN: Patrik Lännholm (huvudtränare), Mikael Albertsson (huvudtränare), Pontus Johansson (IK Virgo), Erik Alexandersson, Robin Gustafsson (IK Virgo), Karl Thornberg (IK Virgo)

UT: Marko Babic (huvudtränare), Andreas Odersjö (SKIF Semberija), Nebojsa Djukic (ISKIF Semberija), Nikola Marinkovic (SKIF Semberija), Dean Stojanovic (SKIF Semberija), Leo Holvila (Sandarna BK), Vinko Djuric (SKIF Semberija), Niclas Ackevall (IK Virgo)

IF Väster

IN: Magnus Pettersson (tränare), Aron Bergsson (Älvsborg FF), David Lager (Vårgårda IK), Kyrkiakos Konstanta (Anagennisi Prosfygon), Karl-Anton Pettersson (AC Studenterna), Felix Eskelinen (IFK Emtunga), Anton Höglund (Donsö IS)

UT: Jacob Cedemar (FC Linné), Filip Thurén (slutar pga skador), Casper Ljungberg (flyttar hem till Danmark), Valdemar Landegren (IFK Mariestad), Dennis Bergström (IFK Tidaholm), Mattias Högström (Järnbrotts IF), Charlie Skogsberg (på lån till IF Donsö IS)

IK Virgo

IN: Viktor Dziike (United Africa FC), Niclas Ackevall (IFK Björkö), Fredrik Åström (Backatorp IF), Rasmus Källum (Landala IF), Fred Gustafsson (Henåns IF)

UT: Tarek Ayach (Kortedala IF), Pontus Johansson (IFK Björkö), Leo Urumovski (KF Velebit), Antonio Boulos (Vårgårda IK), Robin Gustafsson (IFK Björkö), Karl Thornberg (IFK Björkö), Tor Isaksson (Hjuviks AIK)

IK Zenith

IN: Joakim Olsson (huvudtränare), Björn Hagberg (assisterande tränare), Martin Olsson (assisterande tränare), Marcus Larsson (Torslanda IK P19), Rikard Cederberg (BK Häcken U19), Anh Tran (försvarare som gör comeback efter uppehåll, meriter från Lerkils IS), Johan Andersson (målvakt som var på lån förra säsongen men nu gått över permanent), Victor Mannestråle (Torslanda IK), William Smith (Askims IK), Johan Jansson (Hjuviks AIK), Fabian Malmgren (tillbaka efter uppehåll), Hector Svensson (FK Kozara), Zackarias Strandell (Torslanda IK), Amadeuz Strandell (Torslanda IK), Lucas Kjell (Torslanda IK U19), Isaac Shears (Hisingsbacka FC)

UT: Walid Dahir (huvudtränare), Cihan Köse (huvudtränare), Jim Nielsen (Finlandia/Pallo AIF), Niclas Wallerius (Finlandia/Pallo AIF), Jakob Ström (Finlandia/Pallo AIF), Kim Luukkonen (Finlandia/Pallo AIF), Alexander Berntsson (Finlandia/Pallo AIF), Emil Pettersson (IF Vardar/Makedonija), Erdem Özcan (Västkurd BK), Niklas Andersson (Lundby IF), Dennis Gustafsson (BK Skottfint)

KF Velebit

IN: Serdar Kaymaz (Askims IK), Exequiel Jean Cortes Lopez (FK Kozara), Leo Urumovski (IK Virgo)

UT: 

Mölnlycke IF

IN: Joachim Bergstrand (tränare), Sudo Sulejmanovic (går från spelande tränare till endast tränare), Anton Fristedt (Lindome GIF), Christian Skytting (Rävlanda AIS), Joacim Jonasson-Morner (Mölnlycke-Sjövalla IS FK), Niklas Blomgren (Mölnlycke-Sjövalla IS FK), Olle Fransson (Lindome GIF), Philip Gerhard (Rävlanda AIS)

UT: Albin Pettersson Bråte (Göteborgs SIF), Alexander Bengtson (Landvetter IS), Marcus Vogel (Byttorps IF)

Sandarna BK

IN: Fredrik Magnusson (tränare), Edvin Alexandersson (Hönö IS), Fhadil Timilehin Oyebode (Älvsborg FF), Robert Gladh (SK Argo), Mollar Sarkis (Jonsereds IF), Simon Chekroun (Västra Frölunda IF), Felix Nilsson (Säffle FF), Islam Miree (Bergsjö IF), Leo Holvila (IFK Björkö), Emil Kečević (Balltorps FF), Mustafa Shirwani (Balltorps FF)

UT: Hossani Rahmani (Inter Linné IF), Filip Andersson (Diseröd SK)

Älvsborg FF

IN: Anders Lordemyr (huvudtränare), Michael Konge (IK Kongahälla), Simon Saebbö (Torslanda IK), Haidar Sufr (Västra Frölunda IF)

UT: Roberto Jacobsson (huvudtränare), Aron Bergsson (IF Väster), Jacob Andersson (Kungsladugårds BK), Fhadil Timilehin Oyebode (Sandarna BK), Harald Oresjö (Ahlafors IF), Alexander Erlandsson (Önnereds IK), Jesper Olofsson (Önnereds IK), Henry Oulai (Eriksbergs IF), Sven Genemo (Donsö IS), Vigor Lantz (Donsö IS), Melker Samuelsson (Donsö IS), Viktor Rohdell (IK Kongahälla)

 

5A

Björndammens BK/Öjersjö IF

IN: Edmond Shala (huvudtränare, tränade BBK 2019), Aleksander Petrovski (assisterande tränare), Ronnie Carlsson (målvaktstränare), Sebastian Zangenberg (senast i Gamlestaden FF), Joel Pressel (Styrsö BK), Alexander Olausson (Lerums IS), Jonathan Barclay (Lerums IS), Anton Holmberg (Lerums IS), Andreas Janhede (Lerums IS), Jonathan Landahl (comeback), Simeon Bruhn (comeback), Viktor Holsmtröm (comeback), Gustav Rosén (Qviding FIF)

UT: Tony Rintamäki (Götaholm BK), Oscar Hammarberg (Jonsereds IF), Eric Björn, Henrik Krook, Olle Berglund, Mattias Gidlöv, Anders Hoffman, Emre Vatansever, Viktor Lindberg, Patrick Allen, Andreas Andersson (Croatia Göteborg)

FC Bosona-Bosna IF

IN: Emir Ahmemulic (Bergums IF), Aymen Dhouib (Brämaregårdens FC), Eldar Razanica (Utbynäs SK), Fredrik Barota (Syrianska/Arameiska FG)

UT: Damir Mehic (Croatia Göteborg), Muhamed Dizdar (Eriksbergs IF)

Finlandia Pallo AIF

IN: Cihan Köse (huvudtränare), Jim Nielsen (IK Zenith), Niclas Wallerius (IK Zenith), Jakob Ström (IK Zenith), Alexander Andersson (Backatorp IF), Kim Luukkonen (IK Zenith), Alexander Berntsson (IK Zenith), Samir Taha (Hisingsbacka FC), Erik Blick (Lerums IS)

UT: Naser Zumberi (huvudtränare)

Floda BoIF

IN: Erik Hornby (Eriksbergs IF), Anton Gustafsson (Stenkullen GoIK), Jonas Henriksson (Surte IS FK)

UT: Joel Davies (slutar)

Götaholm BK

IN: Tony Rintamäki (Björndammens BK), Joao Mabiala (Gamlestaden FF), Omar Kurtovic (Utbynäs SK) ,Itian Werda (Gamleataden FF), Axel Karlténius (Gamlestaden FF), Robin Forsberg (Gamlestaden FF), Ali Selim (Gamlestaden FF), Surkawt Omar Salih (senaste med Sveakurd FC)

UT: David Cerwall (Solängens BK), Johan Andersson (Elisedals IS), Tobias Petersson (slutar), Mattias Iljin (slutar), Christoffer ”Koffe” Mattsson (slutar), Robin Ridell (slutar), Mohamed Mourad (slutar)

Hisingen FC

IN: Louai Rahim (Näsets SK), Carl Bygren (senast i Solväders FC), Isaac Darko (IF Vardar/Makedonija), Tarek Abdul Rahim (Västra Frölunda IF juniorer), Visar Selemi (senast i Kortedala IF), Achraf El Messaoudi (Backatorp IF), Hassan Hussain (Snogeröds IF), Bahadir Erdal (Kortedala IF), Levent Kantaric, Benjamin Yacoub da Silva (IF Vardar/Makedonija)

UT: Abubakar Dumbuya (Hisingsbacka FC), Alexander Teame (Hisingsbacka FC), Buba Sanyang (Hisingsbacka FC), Erik Nordeke (Gunnared KIF)

IF Vardar/Makedonija

IN: Toni Aleksovski (assisterande tränare), Stefan Cvetkovski (Angered MBIK), Marco Vasic (FTU), Linus Rakkenes (Härryda IF), Emil Pettersson (IK Zenith), Yasin Erdogdu (FTU), Aleksandar Rupar (FK Kozara)

UT: Isaac Darko (Hisingen FC), Benjamin Yacoub da Silva (Hisingen FC)

Lunden Överås BK

IN: Magnus Carlsson (huvudtränare), Vishnu Nair (Backatorp IF), Fredrik Andersson (Fristads GoIF), Johan Nilsson (comeback), Wictor Bodelind (Varberg BoIS FC:s U19), Stefan Runeman (Gårda BK), Andrew Ojstersek (IF Warta), Petter Allansson (Mölnlycke-Sjövalla IS FK), Anton Hansson 

UT: Kim Pearce (tränare), Mattias Alfredsson (skorna på hyllan), Kim Jansson, Johan Nilsson, Robbin Engelsen, Jakob Nilsson, Amar Zubcevic (FC Komarken), Mikael Alfredsson (uppehåll)

Romelanda UF

IN: Jan Flodin (huvudtränare), Anders Carlsbogård (huvudtränare), Magnus Andersson (på lån från Moholms IK), Oscar Marek (Kareby IS), Hassan Megahid, Tobias Jacobsson, Johan Kaage (IK Kongahälla), Sebastian Jacobsson (tillbaka efter långt uppehåll, senaste med IK Kongahälla)

UT: Ronny Hertz (huvudtränare), Kristian Alexandersson (Kareby IS), Linus Åvall (Utsiktens BK U17), Daniel Eiman (IK Västanå), Oscar Hallberg (IK Västanå), Karl Olausson (IK Västanå), Anton Lindblom (IK Västanå), Patrik Henriksen (slutar eller ny klubb), Onur Güler (slutar eller ny klubb)

United Africa FC

IN:

UT: Simon Nwabueze (Nol IK), Viktor Dziike (IK Virgo)

Utbynäs SK

IN: Stipe Magdic (huvudtränare), Anes Imsirovic (senast i Gunnilse IS), Denilson Galeano (Hidingsta IK), Tobias Wahlgren (Utsiktens BK)

UT: Omar Kurtovic (Götaholm BK), Tom Berndtson (Croatia Göteborg), Ado Vedinlic (Jonsereds IF), Eldar Razanica (FC Bosona-Bosna IF)

Älvängens IK

IN: Niklas Tidstrand (huvudtränare), Denis Musov (assisterande tränare), Johan Parinder (assisterande tränare), Robert Hedelin (Göteborgs FF), Kenny Hildeby (FBK Karlstad), Adam Ahmed (Nol IK), Lucas Sjöborg (Qviding FIF junior), Mathias Holmström (IK Kongahälla)

UT: Alin Filip (Lödöse/Nygård IK), Markus Berntsson (Skepplanda BTK), Jacob Salenius (Landala IF)

__________________

5B

Donsö IS

IN: Sven Genemo (Älvsborgs FF), Vigor Lantz (Älvsborgs FF), Melker Samuelsson (Älvsborgs FF), Albin Angervall (Eriksbergs IF:s ungdomsverksamhet), Samuel Hamberg (Fotö GoIF), Charlie Skogsberg (på lån från IF Väster), Ludvig Corneliusson (comeback)

UT: Nils Möller (Vrångö IF), Michael Drotz (FC Linné), Anton Höglund (IF Väster)

Futsal Club Linné

IN: Tobias Palmquist (senast i Göteborgs FF), Jacob Cedemar (IF Väster), John Tieu (Hermansby IF), Michael Drotz (Donsö IS), Joel Bengtsson, Simon Ahlnäs, Lukas Nordin (Vinninga AIF), Didar Jalal (comeback)

UT: Marcus Comé (SK Argo), John Nyvelius (SK Argo), Robert Lundström, Justus Hogbäck (Lidköpings FK)

Fässbergs IF

IN: Niklas Tandrup (huvudtränare), Kristoffer Petric (Solängens BK), William Samuelsson (Solängens BK), Nichlas Cox (Solängens BK), David Daun (Solängens BK), Oscar Kjellberg (Solängens BK), Patrick Winstanley (Härryda IF)

UT: Håkan Lindman (huvudtränare), Edvin Nordström (uppehåll), Henric Johansson (slutar), Isak Landell (Lerkils IF), Patrik Wångersjö (Hovås Billdal IF), Ricardo Nascimento (FC Härlanda), Shewan Fattah (ingen ny klubb klar)

Hovås Billdal IF

IN: Cristian Barrioneuvo (huvudtränare), Joakim Fuxén (huvudtränare), Patric Österström (tränarstaben), Patrik Wångersjö (Fässbergs IF), Axel Wendt (Göteborgs City FF), Johan Jerlov (tränare), Patrik Brink (lagledare)

UT: Henrik Fryklund (huvudtränare)

IF Mölndal Fotboll

IN: Joakim Karlsson (huvudtränare), Richard Nilsson (assisterande tränare), Mats Fors (assisterande tränare)

UT: Guy Lukebani (huvudtränare), Joakim Andersson (huvudtränare), Mohammed Al-Khadasi (Inter Linné IF)

IF Warta

IN: Andreas Stern-Pettersson (Azalea BK), Erik Lukacs (Lundby IF), Ali Barka (Brämaregårdens FC)

UT: Philip Henriksen (Eriksbergs IF), Andrew Ojstersek (Lunden Överås BK), Mick Larkner (Eriksbergs IF), Halil Podujeva (Eriksbergs IF), Samir Hassan (Eriksbergs IF) 

Kungsladugårds BK

IN: Nihal Behrens (huvudtränare), Patrik Andersen (assisterande tränare), Jack Larson Hallén, Jacob Andersson (Älvsborg FF)

UT: Christer Svensson (huvudtränare)

Mossens BK

IN: 

UT: Jacob Engström Bjenne (Gamlestaden FF), Niklas Rydin (Solängens BK)

Mölnlycke-Sjövalla IS FK

IN: Christian Kubista (huvudtränare), Niclas Williamsson (assisterande tränare), Mathias Williamsson (assisterande tränare)

UT: Elias Dahl (Landvetter IS), Joacim Jonasson-Morner (Mölnlycke IF), Niklas Blomgren (Mölnlycke IF)

Näsets SK

IN: Ghassan Safar (tränare), Emanuel David (Västra Frölunda IF), Simon Andersson (IK Kongahälla), Jakob Persson (IK Kongahälla), Samuel Ahlin (Utsiktens BK U17), Axel De Boer (Utsiktens BK U17), Sebastián Moya (Alingsås IF FF), Jacob Thräff (Utsiktens BK U17), Ramin Deldadeh (IF Warta juniorer), Emmanuel Kwet (Qviding FIF U19), Kristoffer Frantzich (IK Kongahälla)

UT: Zaya Kalasho (tränare), Louai Rahim (Hisingen FC), Anton Örth (IFK Simrishamn), Mattias Tuncay (Tynnered FC), Ahmad Abdul-Rahim (Tynnered FC), Omar Ghonaim (Tynnered FC), Samuel Edlund (Ahlafors IF), Tomas Ünes, Dennis Strandberg, Joachim Ryrberg (Menisken IF), Viggo Webrant (ÖIS U17)

Tynnered FC

IN: Robert Smolander (tränare), Ibbe Maruvge (assisterande tränare), Mattias Tuncay (Näsets SK), Ahmad Abdul-Rahim (Näsets SK), Omar Ghonaim (Näsets SK), Yosef Ali (Lerkils IF), Amir Naser (Slottsskogen/Godhem IF), Edo Campara (Chalmers Studentkårs IS), Armin Rizvanovic (IF Tymer), Mattias Georges (FK Kozara)

UT: Ahmed Hamad (flyttat), Uran Berisha (slutat), Mohammed Ezeddine (slutat)

Önnereds IK

IN: Fredrik Rumin (Askims IK), Mattias Fallmyr (senast i Askims IK), Alexander Erlandsson (Älvsborg FF), Jesper Olofsson (Älvsborg FF), Anton Larsson (senast i Göteborgs FF), Jamie Jansson (Askims IK), Mathias Andersson (Askims IK), Marcus Rångeby (Göteborgs FF)

UT: Hampus Sörenssen (pga flytt), Andreas Lindgren (pga flytt)

 

 

 

6A

Bergsjö IF

IN: Fidan Querimi (assisterande tränare), Maysam Samandarin (Angered MBIK junior)

UT: Pelle Lagerqvist (tränare), Islam Miree (Sandarna BK)

Croatia Göteborg

IN: Daniel Bilic (assisterande tränare), Robert Celec (assisterande tränare), Mergim Ibishi (Gamlestaden FF), Omar Omeirat (Gamlestaden FF), Tom Berndtson (Utbynäs SK), Armando Smedberg Dalence (Proletären FF), Kasper Nilmad (Gunnared KIF), Elvir Johansson Ramadani (Partille IF FK), Abel Zerai (Lundby IF), Damir Mehic (FC Bosona-Bosna IF), Tony Adu Nyarko (senast i SKIF Semberija), Andreas Andersson (Öjersjö IF)

UT: Johannes Andersson (Gamlestaden FF), Kevin Amin (BK Björkåsen)

FC Härlanda

IN: Kim Pearce (huvudtränare), Felix Wulff (senast i Lunden Överås BK), Dan Hassan (FC Komarken), Ricardo Nascimento (Fässbergs IF)

UT:

Fröjdens FK

IN: Philip Berggren (huvudtränare), Albin Larsson (assisterande tränare), Jonathan Sundqvist (assisterande tränare), Teodor Vanberg (Edsbyns IF FF), Jonas Ravn Laukkonen, Elias Jaldenius (Örslösa-Söne IK), Johan Sundqvist, Niclas Larsson (comeback), Mattias Thalén (Gamlestaden FF)

UT: Mattias Druvholt, Robin Berndtzen, Erik Olsson, Niclas Larsson, Darko Lipovac (lämnar som tränare men kvar som spelare), Isak Torgersson (Knippla IK)

Gamlestaden FF

IN: Johannes Andersson (Croatia Göteborg), David Pettersson (senast i Lerums IS), Eric Lager, Agnar Kjeller (comeback), Alexander Grann (Sollebrunns AIK), Peter Rönnlund, Jacob Engström Bjenne (Mossens BK), Ture Dreier (Ekets GoIF), Martin Cederqvist (lån från Saleby IF), Petter Gustafsson (Gilleby IF), Niklas Koldby Madsen (förflutet i Azalea BK), Joel Cederqvist (lån från Saleby IF), Martin Leek Nicander (Horn-Hycklinge IF), Pontus Olsson, Oscar Rämje (senast i SK Argo)

UT: Joao Mabiala (Götaholm BK), Mergim Ibishi (Croatia Göteborg), Omar Omeirat (Croatia Göteborg), Itian Werda (Götaholm BK), Sebastian Hadd (lägger skorna på hyllan), Axel Karlténius (Götaholm BK), Robin Forsberg (Götaholm BK), Richard Björnander (Lerums IS), Dennis Lai (lägger av), Otto Jaksch (missar vårsäsongen pga boende på annan ort), Sebastian Zangenberg (Björndammens BK/Öjersjö IF), Ali Selim (Götaholm BK), Tommy Håkansson (Järnbrotts IF), Mattias Thalén (Fröjdens FK), Leo Kyriazis (Gunnared KIF)

Härryda IF

IN: Bako Löfgren (huvudtränare) och Pontus Holmberg (huvudtränare), Jimmy Håkansson (från huvudtränare till assisterande tränare)

UT: Johan Jidegren (assisterande tränare), Linus Rakkenes (IF Vardar/Makedonija), Oliver Rosander (Partille IF FK), Patrick Winstanley (Fässbergs IF), Xavier Alexander Lopez (Särö IK), Jimmy Johansson (Rävlanda AIS), Oscar Dahlquist (Rävlanda AIS), Christoffer Hedenskog (slutat), Zimon Holmberg (slutat), Pontus Holmberg (slutat), Jonathan Sjöberg (slutat), Pontus Vallin (flyttat), David Johansson (Järnbrotts IF)

Inter Linné IF

IN: Joachim Frej (AIF Göteborg), Andrés Vasquez (FK Kozara), Braulio Rodriguez (FK Kozara), Hossani Rahmani (Sandarna BK), Jeison Mendez (spelade senast i Costa Rica), Hamza El Gorchi (spelade senast i Spanien), Leon Blomstrand (Solängens FC), Manner Pineda Delgado (BK Björkåsen), Mohammed Al-Khadasi (IF Mölndal Fotboll), Natnael Getanah (Bergums IF), René Romero Reyes (senast i Sveakurd FC), Sebastian Landi (Proletären FF), Warner Rosales (spelade i Costa Rica senast), Yusuf Ebrahimi (nyregistrerad), Ali Mohamed Ali (Gunnared KIF), Neville AbdulA’la Mokwenye (Gunnared KIF), Nadir Abdulkader (Gunnared KIF)

UT: Azim Bakshi (Qviding FIF J), Tony Mendez (bortrest 6 månader tillbaka till hösten), Axel Hurtig (Annedal FF)

Lekstorps IF

IN: 

UT: Patrik Tall (Tollereds IF), Henrik Larsson (Tollereds IF), Johan Hedström (Tollereds IF), Jonathan Ljunggren (Sjöviks SK), Jesper Ljunggren (Sjöviks SK),  Marcus Gylling (Sjöviks SK), Nissan Svensson (Tollereds IF)

Real Maskin BK

IN: Anton Malm (Öfvre Adolfsberg FC), Jim Nordström, Magnus Wästlund (Högaborg Kärralunds FC)

UT: 

Syrianska/Arameiska Föreningen Göteborg

IN: Lahod Malke (huvudtränare), Albert Rushid (Angered MBIK), Nori Akyol (FK Kozara), Nano Fadi (FK Kozara), Markus Kaplan (Assyriska BK), Filmon Yohannes

UT: Fredrik Barota (FC Bosona-Bosna IF)

Tollereds IF

IN: Oskar Mattson, Patrik Tall (Lekstorps IF), Henrik Larsson (Lekstorps IF), Johan Hedström (Lekstorps IF), Nissan Svensson (Lekstorps IF)

UT: Anders Axelsson (slutar)

Vatra KIF

IN: Ahmad Omar (målvakt med förflutet i Kortedala IF och Marieholm BoIK, Mahmoud Aboutakah, Adnan Boshnjaku, Avni Hadja (Gunnared KIF), Akif Jusufi (Angered BK:s juniorlag), Mohammed Al-Roebei (Angered BK:s juniorlag), Erion Ferdulli (Västra Frölunda IF:s  juniorlag), Liridon Loma 

UT: Aziz Bexheti (pga flytt)

 

_____________________

6B

AIF Göteborg

IN: John Pangalos (Pushers BK)

UT: Joachim Frej (Inter Linné IF), Joel Otterloo Kuronen (Pushers BK)

BK Skottfint

IN: Kristofer Landahl (tränare), Anders Hammarström (tränare), Viktor Öström (Menisken IF), Jacob Mårtensson (Kinna IF), Andreas Munckhammar (Slottsskogen/Godhem IF), Johan Karlsson (kommer till höstsäsongen), Fredrik Gabrielsson (senast i Landvetter IS), Linus Bengtsson (Kvibille BK), Jakup Jakupovic (Lundby IF), Dennis Gustafsson (IK Zenith)

UT: Elias Lamptey, Terrance Frederick

Bjurslätts IF

IN:Goran Mihaljovic (FK Kozara)

UT: Mike Sossah (Annedal FF)

Chalmers Studentkårs IF

IN: Andre Persson (lån från Töreboda IK), Erik Gedda (Storfors IK), Johan Ramos, Karl Wennerström (lån från Eds FF), Oskar Olander (förflutet i Lindome GIF), Malte Olsson (GIF Nike)

UT: Edo Campara (Tynnered FC)

Diseröd SK

IN: Emil Andersson (Knivsta IK), Filip Andersson (Sandarna BK), Jesper Bengtsson (IK Kongahälla)

UT: Thomas Hult (slutat), Gustav Fuxling Thorson (pga flytt)

Förenad Turkisk Ungdom

IN: Romeo Vidovic (tränare)

UT: Marco Vasic (IF Vardar/Makedonija), Yasin Erdogdu (IF Vardar/Makedonija), Kwame Amoateng (Knippla IK)

Hjuviks AIK

IN: Tor Isaksson (IK Virgo), Marcus Waltilla (senast i Utbynäs SK)

UT: Viktor Blücker Bäckström, Johan Jansson (IK Zenith), Andreas Larsson (Lundby IF)

Hälsö BK

IN: Janne Nousiainen (huvudtränare), Mickael Svensson (Hönö IS), John Arnesson (Öckerö IF)

UT: Johnny Svensson (huvudtränare, fortsätter som spelare)Emil Lindhult (Hönö IS )

Hönö IS

IN: Peter Dangardt (tränare), Magnus Nilsson (tränare), Kristofer Landahl (huvudtränare, lämnade under våren), Emil Lindhult (Hälsö BK)

UT: Edvin Alexandersson (Sandarna BK), Mickael Svensson (Hälsö BK), Mahdi Khodadad (Knippla IK), Kristofer Landahl (tränare), Christoffer Jansson (Knippla IK)

Knippla IK

IN: Aligool Amini (Öckerö IF junior), Mohammad Rafiyi (Öckerö IF junior), Mahdi Khodadad (Hönö IS), Kwame Amoateng (FTU), Christoffer Jansson (Hönö IS), Isak Torgersson (Fröjdens FK)

UT: 

Surte IS FK

IN: Majed Khaled (Kode IF), Sarry Al-Kawasaki (Nödinge SK), Shpejtim Sefedini (Nödinge SK), Mohammad Kalkali (Nödinge SK), Aram Mohammed (Nödinge SK), Robin Larsson (IK Kongahälla)

UT: Asmir Huskic (Solängens BK), Jonas Henriksson (Floda BoIF), Leonard Abrahamsson (klubb ej klar), Paul Tieu (Gårda BK), Ali Faris Salih (Nol IK)

Västkurd BK

IN: Dejan Gorcanac (FK Kozara), Shivan Salih Hussein (Kortedala IF), Kerat Saloinman Mosa (IFK Uddevalla), Behzad Kurdali (SK Argo), Stefan Suvajac (FK Kozara), Erdem Özcan (IK Zenith), Ihab Yasin (Kortedala IF), Enis Maljici (Kortedala IF), Ihab Yasin (Kortedala IF) 

UT: Robin Magnusson Otter (Lundby IF), Nassim Ben Sassi (Hisingsbacka FC), Mario Atanasovski, Navid Roshan, Diler Deveci (uppehåll), Fisnik Maxharray, Daouda Gouidiaby, Mervan Duman, Amir Kassal, Ahmet Akdeve (flyttat pga studier), Karrar Kassal (Partille IF FK), Emil Jenebring (Lundby IF) 

_______________________

6C

Azalea BK

IN: Daner Mustafa (tränarstaben), Kasper Andersson (spelade för ABK 2019 men tillhörde även Råda IF), Abouzar Gholami (Guldhedens IK), Samuel Thedros, Tobias Harthpil (Göteborgs FF), Dylan Fellous (Guldhedens IK), Hejran Shamal (Lindome GIF J), Lukas Jonsson (IF Warta), Birk Zachrisson (Angered BK), Max Arnbert

UT: Andreas Stern-Pettersson (IF Warta), Daniel Jansson (slutar), Joakim Risby (flytt)

BK S:T Jakob

IN: Jonathan Cane (tränare), Pontus Hultén (tränare), Viktor Fors (Harplinge IK), Gustav Fransson (förflutet i FC Fiskebäck), Pelle Lindvall (BK Lugnet)

UT: Roni Mezo (tränare), Matarr Ndow (Kärra KIF)

FC Heden

IN: William Falkengaard (Azalea BK), Ludvig Höglund (haft uppehåll, senaste i FC Fiskebäck), Johan Hellström (FC Helsingkrona), Fabio Anacleto Hallerstedt (senast i SK Argo), Jon Östberg (comeback), Robin Fritz Pedersen, Filip Andersson , Joel Samuelsson (Kristbergs IF), Niclas Andersson (Kärra KIF)

UT: Peter Reitz (slutar), Christian Zivlak (slutar), Edvin Eriksson (slutar), Jacob Gunnarsson (slutar), Mathias Berheim (slutar), Johan Jönsson (uppehåll), Rasmus Hanoksson (uppehåll)

Göteborgs SIF

IN: Erik Norrman (Kulltorp GoIF), Rickard Vestlund (Kulltorp GoIF), Oskar Lindberg (senast i Kaverös BK), Jukka Leinonen (SK-91), Robert Tidblom (Kållandsö GOIF), Van Divino (Bosch Vn Futsal), Gustav Carlsson (Gerdskens BK), Markus Björnell (Kulltorp GoIF), Albin Pettersson Bråte (Mölnlycke IF), David Hellman (Munsala United), Jakob Kentson (Hallby FK), Najiib OLaad (Frankfurt Oder), Samuel Espley (AFC Uckfield Town), Oskar Eriksson (IK Kongahälla)

UT:Alexander El-Zein (Bergums IF)

Hällesåker IF

IN: Jimmy Christiensen (huvudtränare), Niklas Lönn (tillbaka efter långtidsskada), Jonas Hylén (Dalen/Krokslätts FF), Dennis Lidzén, Paul Zaya (Mölnlycke-Sjövalla IS FK), Benjamin Ivarsson (Norvalla IF)

UT: Viktor Jakobsson (Solängens BK)

Johannebergs IF

IN: Christian Kubista (Mölnlycke-Sjövalla IS FK), Jacob Russel (Käringsöns FC), Marcus Mårtensson (Fors IK), Christoffer Hansson (comeback), Martin Jagbrant, Tim Vistrand, Erik Lärke, Daniel Nelson, Fredrik Westerlund, Jacob Kämpsten 

UT: Thomas Johansson Lima (Löftadalens IF), Rikard Andersson (uppehåll), Philip Lind (slutar), Henrik Karlsson (slutar)

Järnbrotts IF

IN: Tommy Håkansson (Gamlestaden FF), David Johansson (Härryda IF), Mattias Högström (IF Väster), Rickard Caster (haft uppehåll från fotboll), Nils Jelkeby (comeback)

UT: 

Landala IF

IN: Jacob Salenius (Älvängens IK), Niklas Svensson (Grällsta IF), Linus Hurtig (Hjärsås/Värestorps IF, division 4 Skåne), Marcus Eriksson (Trässbergs BK, division 5 Västergötlands FF)

UT: Rasmus Källum (IK Virgo)

Pushers BK

IN: Jimmy Jonevret (huvudtränare), Kevin Kristoffersson (assisterande tränare), Martin Nordfeldt (SK Argo), Robin Griffiths, Joel Otterloo Kuronen (AIF Göteborg), Emilo Suarez Ardiles (SK Argo), Alexander Asking, Alessandro Bartoli (ÖIS U17)

UT: Kristofer Landahl (huvudtränare), Sunny Johansson Wong (huvudtränare), Jimmy Johansson Wong, John Pangalos (AIF Göteborg), Anton Kristiansson (Bergums IF)

SK Argo

IN: Fredrik Airosto (huvudtränare), Jacob Ljunggren Norberg (Göteborgs FF), Behzad Kurdali (Masthuggets BK), Nicholas El Hatib (Masthuggets BK), Love Svanqvist (Masthuggets BK), Per Bergström (Masthuggets BK), Zarif Ghorbani (Masthuggets BK), Marcus Comé (FC Linné), Robert Gladh (Masthuggets BK), Gustav Pettersson (Norbergs AIF ), Emil Norell (Ervalla SK), Karl Andersson (Kållandsö GoIF), Aleksander Ruud (spelade senast i IFK Skoghall), John Nyvelius (FC Linné), Kwame dos Santos (senast i Göteborgs FF), Fabian Franzén, Oscar Hogner (förflutet i Azalea BK), Jasper Wallmark (förflutet i Göteborgs FF), David Hellström, Fredrik Bornefalk (Sparsörs AIK), Torsten Kymmer (Partille IF SC), Rasmus Andersson (senast i Gnosjö IF)

UT: Benny Liljeroth (huvudtränare), Martin Nordfeldt (Pushers BK), Behzad Kurdali (Västkurd BK), Robert Gladh (Sandarna BK), Fabio Hallerstedt (FC Heden), Emilo Suarez Ardiles (Pushers BK), Jesper Ferm (BK Björkåsen), Mikael Ferm (BK Björkåsen), Martin Ferm (BK Björkåsen)

Styrsö BK

IN: Dragan Janicijevic (huvudtränare)Gustav Castedal (Askims IK), Leon Bousquet (Qviding FIF U17)

UT: Daniel Wessberg (tränare, paus under våren), Joel Pressel (Björndammens BK/Öjersjö IF) 

Vrångö IF

IN: Nils Möller (Donsö IS), Gustav Bäck (Solängens BK)

UT: 

 

7A

Angered SK

IN:

UT:

Annedal FF

IN: Sebastian Lindström (tränare, FC Linné), Mike Sossah (Bjurslätts IF), Tom Waite, Magnus Uskali (Hagby IK), Dennis Olsson, Tor Fischer, Christopher Lindström (Göteborgs FF), Jonathan Falk, Robin Sundkler, Jens Andreasson (Diaspora), Oliver Hellström, Adam Graneld, Lukas Hellström, Alexander Moore, Axel Hurtig (Inter Linné IF), Blerant Balaj (Diaspora), Adam Gharbi (Guldhedens IK)

UT:

Bergums IF

IN: Anton Kristiansson (Pushers BK), Ali Akrami (haft uppehåll men senast i Jonsereds IF), Aristides Rodriguez (Angered MBIK), Adis Jakupovic (tillbaka från uppehåll), Alexander El-Zein (Göteborgs SIF), Ali Akrami (Jonsereds IF), Bashir Hassan (Brämaregårdens FC), Edis Sikiric (tillbaka från uppehåll), Ermin Aganovic (Nödinge SK), Murad Salih-Hassen (Dalen/Krokslätts FF)

UT: Emir Ahmemulic (FC Bosona-Bosna IF), Natnael Getanah (Inter Linné IF)

Elisedals IS

IN: Tim Nilsson (tränare),Ayoub Dahoui, Nassim Naji, Haben Tekie (senast i Gårda BK), Johan Andersson (Götaholm BK)

UT: Tobias Andersson (uppehåll)

Gambian Mix IF

IN:

UT:

Gothenburg Celtic FC

IN: Anton-Nistor Vladutz, Antonino Toso Maesano, Corentin Le Stum, Dmitrij Ramanenka, Paul Stokes, Tim Maalsnes

UT: Pavel Martynenko, Manuel Soeiro

Gunnared KIF

IN: Christopher Nordlinder Zimmermann (huvudtränare), Marcus Ransteg (senast i Rannebergens IF), Levin Ghasemiani (senast u Rannebergens IF), Hadi-Al Wakkal (senast i Rannebergens IF), Jonas Benjilali (senast i Rannebergens IF), Ninous Zaya (förflutet i Gunnilse IS), Amin Dahlberg (förflutet i Gunnilse IS), Ahmo Smajlovic (Partille IF FK), Kasper Nilmad (tillbaka från Croatia Göteborg), Leo Kyriazis (Gamlestaden FF), Erik Nordeke (Hisingen FC), Nali Salih (Angered BK)

UT: Kasper Nilmad (Croatia Göteborg), Ali Mohamed Ali (Inter Linné IF), Neville AbdulA’la Mokwenye (Inter Linné IF), Nadir Abdulkader (Inter Linné IF)

Göteborgs City FF

IN:

UT: Axel Wendt (Hovås Billdal IF)

Högaborg Kärralunds FC

IN: Ribal Khaled, Gustav Wallgren, Patrick Kelly, Karl Westmark

UT: Jonathan Julin Parsfelt, Olle Engström, John Eriksson, Magnus Wästlund (Real Maskin BK)

Partille IF SC

IN: Philip Nettelblad, Ara Faraj

UT: Torsten Kymmer (SK Argo), Mathias Osterloh

Rambergets SK

IN: William Olsson, Linus Ho, Cristoph Hannoun, Faris El Hattab, Tobias Wallander, Edvin Smedberg, Filip Ristov (FK Kozara). 

UT: Michael Nordström (Lundby IF)

 

___________________________

7B

Bergsjön SK

IN:

UT:

BK Björkåsen

IN: Jesper Ferm (SK Argo), Mikael Ferm (SK Argo), Martin Ferm (SK Argo), Deybi Sandoval, José Solares, Nelson Lopes, Daniel Strömbäck, Jonny Trinh, Thomas Trinh, Ibrahim Abdullahi, Vahid Sadeghi, Sahoh Fatah, Kevin Amin (Croatia Göteborg), Brian Fatah (Sjöviks SK), Tobias Nasse (Jonsereds IF)

UT: Manner Pineda Delgado (Inter Linné IF)

IFK Hindås

IN: 

UT: 

Käringöns FC

IN:

UT: Jacob Russel (Johannebergs IF)

Menisken IF

IN: Gustav Bengtsson (Galtabäcks BK), Sebastian Thörnqvist (Askims IK), Joachim Ryrberg (Näsets SK), Simon de Vries, Christopher Ljungne

UT: Viktor Öström (BK Skottfint)

Nova FC

IN:

UT:

Proletären FF:

IN:

UT: Armando Smedberg Dalence (Croatia Göreborg), Sebastian Landi (Inter Linné IF), Ahmed Mohamud (Brämregårdens FC), Jimmy Musafiri (Brämaregårdens FC)

Slottsskogen/Godhem IF

IN: Brin Ismail, Thamer Al F-dawi, Häzem Elagouz, Mehrab Kazmi, Munib Kazmi, Yaya Gassama, Ibrahim Baalbaki (comeback), Abdirisak Mohamed (comeback)

UT: George Boulos (Kortedala IF), Amir Naser (Tynnered FC), Amir Bacay (uppehåll), Patrik Salomonsson (uppehåll)

Solängens BK

IN: Thomas Winemar (huvudtränare), David Cerwall (Götaholm BK), Johan Örndahl (IFK Valla), Asmir Huskic (Surte IS FK), Niklas Rydin (Mossens BK), Viktor Jakobsson (Hällesåker IF)

UT: Per Edberg (huvudtränare),Kristoffer Petric (Fässbergs IF), William Samuelsson (Fässbergs IF), Nichlas Cox (Fässbergs IF), David Daun (Fässbergs IF), Oscar Kjellberg (Fässbergs IF), Gustav Bäck (Vrångö IF)

FC Zalin

IN: Alan Hassanpour (senast i Gamlestaden FF)

UT:

Öset BK

IN: Florian Zuta (huvudtränare), Sebastian Rönnebring, Ludvig Stynsberg, Markus Kristiansson, Kim Mariassson, Noel Simonsson (Älvsborgs IF), Alex Svensson (Sandarna BK), Ruben Strandberg

UT:

_______________________________

7C

Backatorp IF

IN: Johnny Gillberg (tränare), Jonathan Brusberg (Kärra KIF)

UT: Alexander Andersson (Finlandia/Pallo AIF), Vishnu Nair (Lunden Överås BK), Achraf El Messaoudi (Hisingen FC),Thomas Eriksson (Kärra KIF), Fredrik Åström (IK Virgo)

Brämaregårdens FC

IN: Benjamin Landeback (tränare), Christoffer Anneräng (senast IF Warta junior), Filip Ljunggren (senast Eriksbergs ungdom), Robin Da Silva Alves (senast FC Sparta), William Reusch Eide (senast IF Warta ungdom), Fuad Abdisalaan, Sebastian Kocev (senast Bergums IF ungdom), Fuad Warzame (senast Cruz Azul IF), Ahmed Mohamud (Proletären FF), Felix Nettby (senast IF Warta ungdom), Ali Hajizadeh (senast Härnösands FF), Jimmy Musafiri (Proletären FF), Butrint Sopaj (senast i Croatia)

UT: Joseph Mendy (Kärra KIF), Bashir Hassan (Bergums IF), Buba Jonas Sillah (Kärra KIF), Thomas Folkesson (tränare), Aymen Dhouib (FC Bosona-Bosna IF), Ali Barka (IF Warta), Florian Paduraru (slutar), Bunja Camara (slutar), Faramaz Rahavard (slutar), Georgian Birinduli (slutar), Alagie Sillah (slutar), Vali Olteanu (slutar), Mohammaed Sali (slutar)

FC Fyrklövern

IN: 

UT:

Fotö GoIF

IN:

UT: Samuel Hamberg (Donsö IS)

Geesguud UF

IN:

UT: 

Hermansby IF

IN: Andreas Berg (Kareby IS), Zaher Mohammadi (Ytterby IS juniorer), Anton Petersson (senast i Kode IF), Anders Engström (senast i Romelanda UF), Peter Dyrfelt (senast Ytterby IS), Jens Meijer (fostrad i Jönköping Södra), Mathias Wiklöf (senast i Marieholm BIK), Victor Olsson (senast i Hålta IK)

UT: Emil Larsson (Kareby IS), John Tieu (FC Linné)

IK Västanå

IN: Daniel Eiman (Romelanda UF), Oscar Hallberg (Romelanda UF), Karl Olausson (Romelanda UF), Anton Lindblom (Romelanda UF)

UT:

Kareby IS

IN: Fredrik Eriksen (Kode IF), Hussian Sharifi (Kode IF), Emil Larsson (Hermansby IF), Kristian Alexandersson (Romelanda UF)

UT: Andreas Berg (Hermansby IF), Hannes Haraldsson (Kode IF), Oscar Marek (Romelanda UF), Fredrik Eriksen (IK Kongahälla)

Lundby IF

IN: Robin Magnusson Otter (Västkurd BK), Yhon Joelsson (Eriksberg IF), Kim Carlsten (Eriksberg IF), Niklas Andersson (IK Zenith), Michael Nordström (Rambergets SK), Emil Jenebring (Västkurd BK), Andreas Larsson (Hjuviks AIK)

UT: Abel Zerai (Croatia Göteborg), Johan Andersson, Laurens Ford (skorna på hyllan), Adrian Edgren (skorna på hyllan), Erik Lukacs (IF Warta) ,Jakup Jakupovic (BK Skottfint)

Rödbo IF

IN: Palle Nilsson, Love Karlsson, Jonas Ambjörnsson, Christian Solander (comeback), Andreas Lippens (comeback)

UT: Johan Tengberg (flyttat), Ivan Martinez (flyttat), Martin Nygård (slutat), Azad Zangana (slutat)

Solväders FC

IN:

UT: Leon Blomstrand (Inter Linné IF)